Дендролайт – новий матеріал, використовується для виробництва стільниць та панелей для виготовлення меблів, підходить для міжкімнатних дверей сходів та підлог, будівельних перегородок. DendroLight® підходить для облаштування міжповерхових перекриттів, коли будинок зведений з дерева, для зовнішніх стін навіть у транспортних засобах можна зробити деталі внутрішнього оснащення.
DendroLight®, легкий матеріал представлений на Ганноверській виставці Ligna 2011. Стенд виставки був обладнаний з цього матеріалу, експозиція була окремою. Австрійські розробники та латиські виробники цим прийомом виділили особливість матеріалу. Його роблять із масиву дерева, але властивості його далекі від дерев'яних аналогів. Матеріал екологічно безпечний, міцний, спеціальні верстати для обробки не потрібні, так само як і фурнітура для кріплення. На виставці стенд для демонстрації DendroLight® був зроблений із того самого матеріалу, завдяки цьому можна було продемонструвати можливості та сфери застосування матеріалу.
Матеріал називається DendroLight®, по суті "легка деревина", оскільки Dendro – деревина, а Light – легкий. Матеріал відрізняється від аналогічних стільникових панелей, зберігаючи при цьому властивості дерева, він підходить для тепло-і звукоізоляції, чудово утримує деталі кріплення, кромки його легко облицьовувати. Структура нового матеріалу така, що можна уникнути зміни фізичних властивостей, що властиво натуральній деревині. Панелі DendroLight® не деформуються від перепадів температур та вологості.
Профіль має гребінь з двох сторін, лист сконструйований таким чином, що дерев'яні заготовки певного профілю спеціальним способом переклеюються один до одного. У виробу ребра з масиву дерева йдуть під кутом до краю 45 і 135 градусів. Це надає підвищеної міцності матеріалу. Масив хвойних порід важчий практично в півтора рази, ніж DendroLight®, а ДСП важчий за ці вироби на 66%. У сосни теплопровідність нижче в півтора рази, шурупи всередині матеріалу утримуються силою 1000 ньютонів (100 кг). Екструзійна ДСП слабша на прогин у 4 рази. Існують інші варіанти плит із стільникової структурою, але міцність їх невисока.
Протипожежна безпека плит висока, спеціальна обробка не є обов'язковою. Можна використовувати плити і в умовах підвищеної вологості, при зануренні у воду набухають плити не більше 4% від загального обсягу, це набагато менше, ніж показники натуральної деревини. Після висихання структура залишається незмінною, тоді як дерево деформується. Переваг використання матеріалу DendroLight® багато:
- для облицювання кромок не потрібно використовувати спеціальні технології та верстати.
- пласти легко обробляти.
- внутрішня рама виготовлення прорізів в полотнах дверей не потрібна.
Австрійці розробили та реалізували в житті ідею цього матеріалу, коли проектували лижі для бігу. У тій конструкції передбачили застосування гребінчастого профілю з кутом 90 градусів, пізніше його змінили на 45 градусів. Розробки вели у 2003-2007 роках, а у 2008 році з'явився двосторонній гребінчастий профіль. У наступні два роки матеріал DendroLight® зробили однорідним та запустили спеціальні технології для низки галузей промисловості.
Ближче до 2011 року в Латвії розпочало роботу підприємство з випуску цих плит. Завод повністю автоматизований, сучасне обладнання, використовуються ной-хау у великій кількості. Інших підприємств з виробництва плит DendroLight® у промислових масштабах у світі поки що не існує.